Yılmaz Odabaşı nın yeni şiir kitabı BANA YASAK SÖZLER SÖYLE (Düşülke Yayınları) kitapçılarda !

Bütün hikayelerimi bir araya getirdiğim KÜL AŞKLAR'ın 7.basımı İletişim Yayınları'ndan çıktı! 
HOŞÇA KAL DİYARBAKIR adlı yeni kitabımın 2. Baskısı İletişim Yayınları'ndan kitapçılarda!

Yılmaz Odabaşı

YILMAZ ODABAŞI SÖZLERİ: -1-

(İnternette, “Yılmaz Odabaşı Sözleri”başlığıyla yapılan aramalar, en yaygın arama tercihlerinden biri olunca, pek çok sitede şahsıma ait olmayan sözler –dizeler, tümceler- “Yılmaz Odabaşı Sözleri” başlığı altında paylaşılmaya başlanmıştır.Yanlış paylaşımların yaygınlaşmasını önlemek için, başta sosyal medyada Y.Odabaşı imzasıyla yaygın kullanılan dizelerden ve yazdıklarından seçilmiş tümcelerden yaptığımız derlemeyi iki bölüm halinde web sitemizde sizlerle paylaşmayı gerekli bulduk.)

11.10.2014 20:11:00 Okunma Sayısı:281

Boğulmuş Düşlerin Son Nefesi Şiire Dair

Yılmaz Odabaşı'nın yeni şiir kitabı BANA YASAK SÖZLER SÖYLE çıktı!

18.04.2014 20:18:41 Okunma Sayısı:3690

DAKTİLO

‘Bu ülke yalnız gençliğini değil, kendi geleceğini de sakatladığı için, bizim Eylül’ümüz yas tutan bir utancın Eylül’üdür…Utanmayanlardan utandığımız Eylül’ dür bu ülkede her Eylül…Ressamın fırçası, öğretmenin tebeşiri, yazarın daktilosu, bir ananın sonsuz şefkati ve ergen bir kızın ilk aşkı bile o Eylül’den pay almıştır. O Eylül ki ,“ah” almıştır…"

30.07.2010 Okunma Sayısı:6719

YILMAZ ODABAŞI'NIN NEW YORK ÜNİVERSİTESİ'NDE YAPTIĞI KONUŞMA

New York Universitesi ve Kervokian Yakın Doğu Araştırmaları Merkezi’nin New School ile birlikte 6 Mart 2010 tarihinde New York’ta düzenlediği NAZIM HİKMET VE MAHMUD DERVİŞ konulu uluslararası edebiyat seminerinde Yılmaz Odabaşı’nın yaptığı konuşmanın Türkçe metni.09.03.2010 Okunma Sayısı:6468

ÖRTÜLÜ PERDELER KAPILAR VE ÜŞÜYEN HAYATLAR

Evlerin çatıları, kapıları ve perdeleri, sevinçleri, coşkuları olduğu kadar acıları ve yoksullukları da örtüyor. O örtülü kapıların, perdelerin ardında herkes kendi cennetini ya da kıyametini yaşıyor...

22.02.2010 Okunma Sayısı:7639

BAZEN BİR YERE BAKMAMANIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLERLER

"Bazen bakmamamız gerektiği söylenen bir yerlere baktığımızda, belki orada yasaklara değil de, belki insanlığımıza bakmış oluruz biz. Size de bazen bir yerlere bakmamanız gerektiğini söylerler.Bunu hep söylerler. Fakat siz, yine de dönüp bir bakın...Bakın, belki yıllar sonra dönüp geriye baktığınızda pişman olmayacaksınızdır..."

03.10.2009 Okunma Sayısı:6236
Azade Şirin (Güzel Özgürlük)
Azade Şirin (Güzel Özgürlük)
Ertan Tekin

Ertan Tekin Demans Albümünden

Ahmet Kaya-Yılmaz Odabaşı / Yakarım Geceleri

Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2014