YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ Untitled 1
 
"Şarkısı Beyaz" adlı romanımın 5. baskısı 15 Kasım dan itibaren kitapçılarda ve internet kitap sitelerinde...
HABERLER-YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ
21.11.2017 20:41:34
      HABERLER
     Yılmaz Odabaşı'ya Cumhurbaşkanına hakaretten 1 yıl 8 ay

Şair-yazar Yılmaz Odabaşı hakkında, bir yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davaların ilki sonuçlandı. 1 yıl 8 ay mahkumiyet kararı, 2 yıl susması koşuluyla ertelenecek. Dava konusu yazıyı paylaşarak duyarlığınıza sunuyoruz...
... Devamı
     YILMAZ ODABAŞI ŞİİRLERİ İRAN'DA

Geçtiğimiz yıllarda İran’da çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan şiirleri ilgiyle karşılanan Yılmaz Odabaşı’nın, İngilizce’ye çevrilen “Evereything But You” ”adlı kitabından sonra, bu ay da İran’da bir şiir kitabı yayınlandı.
... Devamı
     ODABAŞI, NEW YORK ÜNİVERSİTESİNDE

Yılmaz Odabaşı, New York Üniversitesi'nin düzenlediği Nazım Hikmet ve Filistinli şair Mahmut Derviş' konulu bir konferans için Amerika'ya davet edildi.
... Devamı
     YILMAZ ODABAŞI VE CNNTURK'E RTÜK CEZASI

CNN TURK'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N 1K Programı'nda Yılmaz Odabaşı'nın konuşmasına ilişkin RTÜK üst kurulu ve Cumhuriyet Başsavcılıkları'nın "soruşturma" talebi, bir şerhe rağmen RTÜK'ten CNN TURK'e uyarı cezasıyla sonuçlandı.
... Devamı
     YILMAZ ODABAŞI'DAN BAKANLIĞA RED

“Yılmaz Odabaşı, bakanlığın Franfurt kitap fuarı özel davetine karşılık:"Kültür Bakanlığı'nın biletiyle bir yerlere gitmeyi reddediyorum," dedi.
... Devamı
 
Bir süredir edinilemeyen bütün şiirlerimin tek ciltte toplandığı HER ÖMÜR KENDİ GENÇLİĞİNDEN VURULUR adlı kitabımın yeni baskısı yakında yeniden kitabevilerinde olacaktır...
     Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2007