YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ Untitled 1
 
5-6 Mayıs Diyarbakır YAYIN AĞACI Kitabevi imza-söyleşi... Yılmaz Odabaşı nın 1980-2014 yılları arasında yazdığı 11 şiir kitabının bir araya getirildiği toplu şiirleri HER ÖMÜR KENDİ GENÇLİĞİNDEN VURULUR, yeni baskısı Öteki Yayınevinden çıktı! ŞARKISI BEYAZ, (Roman)-5. baskısı Öteki Yayınevi nden çıktı! FERİDE (şiir) 15. baskısı Öteki Yayınevinden çıktı! Kitapçılarda ve internet kitap sitelerinde...
    YILMAZ ODABAŞI ŞİİRLERİ İRAN'DA
Eklenme tarihi 09.04.2015     Okunma sayısı: 6121    

       

             YILMAZ ODABAŞI ŞİİRLERİ İRAN'DA

            Geçtiğimiz yıllarda İran’da çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan şiirleri ilgiyle karşılanan Yılmaz Odabaşı’nın, İngilizce’ye çevrilen “Evereything  But You” ”adlı kitabından sonra,  bu ay da İran’da  bir şiir kitabı yayınlandı.  

          Daha önce  Nâzım Hikmet, Attilâ İlhan, Ahmed Arif ve Orhan Veli şiirlerinden oluşan şiir kitapları yayınlayan Tahran Riva Yayınları,  bu ay Yılmaz Odabaşı  şiirlerinden oluşan bir çeviri kitabı  İran’da şiir okurlarının beğenisine sundu.

          Mostafa Sheikhpour’un çevirdiği, 73  sayfadan oluşan ve Türkçe adı “Bileklerimde Bayat Bir İntihar” olan kitapta Yılmaz Odabaşı’nın yirmi üç şiiri yer alıyor.

 
Geri
 
     Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2007